حرارت ,ترمو ,پردازش ,فرآیند ,گرمادهی ,خواهد داشت ,دمای بالا

 چگونگی انجام گرمادهی چوب ترمو

شناخت در مورد چوب ترمو برای بسیاری از اشخاص جدید است و دوست دارند در این زمینه مطالبی را کسب کنند ما هم از این مطلب برای شما مطالبی را بیانکرده اییم یک قسمت مهم آن فرایند گرمادهی چوب ترمو  است برای جلوگیری از پوسیدگی آن روشی است که سالها مورد استفاده قرار می گرفته است .گرمادهی صنعتی روشی است که برای دهه ها به کار گرفته شده است.
هاسرو بر خلاف سایر تکنولوژی های رایج از سیستم های اتوکلاو بهره می گیرد.در این روش چوب درون حفره های مخصوصی قرار می گیرد و کل فرآیند را کامپیوتر کنترل می کند .چوب تا 180 درجه سانتی گراد گرم می شود و فشار وارد بر آن در حدود نه بار است .این فرآیند به زمان پردازش کمتری لازم دارد و حتی انجام این فرآیند در دماهای پایین تر امکان پذیر است.
حجم سالانه ی کلی ابزار حرارت دهی در حدود 19000 متر است .ابزارهای WTTاز بهترین محصولات تجاری به شمار می آیند زیرا طرح این ابزار سبب بهبودی کیفیت چوب در دماهای بالا می شود .

 شناخت مزیت حرارت دهی ترموود

یکی از بهترین مزیت های حرارت دهی ترموود در مقایسه با سایر روش های شیمیایی دوست دارطبیعت بودن آن است .چوب تنها در دمای بالا و با بخار آب پردازش پیدا می کند .
حفره های فشار امکان پردازش چوب در دمای بالا بدون از دست دادن رطوبت را فراهم می آوردکه سبب کاهش کشیدگی چوب و از میان رفتن نقصان ها می شود .حرارت دهی حجم چوب ساختار آن را تغییر می دهد بنابراین جذب رطوبت در چوب کاهش پیدا می کند در نتیجه چوب در شرایط هوایی متفاوت ماندگاری بیشتری خواهد داشت .
حرارت دهی ترموود آفت های احتمالی آن را از میان بر می دارد و باعث بهبود چوب می شود .بنابراین چوب ماندگاری بالاتری در برابر تغییرات هوایی و تخریبات قارچی خواهد داشت .

منبع اصلی مطلب : ترمووود
برچسب ها : حرارت ,ترمو ,پردازش ,فرآیند ,گرمادهی ,خواهد داشت ,دمای بالا
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : معرفی چوب ترمو و گرمادهی چوب ترمو